bitcoin, cryptocurrency, digital

Uue Aasta Esimesed krutskid Ja Krüpto

Kui alles oli see hetk, kui kirjutasin 2020 portfelli kokkuvõtet, siis täna on juba esimene suurem lehekülg 2021 aastast keeratud. Läbi on saanud igati sündmusterohke kuu:

 • esimene investeerimiskoolitus Saaremaa inimestele
 • Investor Toomase konverents 2021
 • ümbervangerdus portfellis ja esimene krüptoinvesteering
 • Interactive Brokers konto loomine ettevõttele
 • blogi üleviimine

Nüüd neist kõigist lähemalt..

Investeerimiskoolitus

Nagu ka eelmistes blogipostitutes sai mainitud, siis sügisel sai planeeritud koostöös Saare Arenduskeskusega investeerimiskoolitus algajatele. Koolitus leidis aset 22. jaanuar ja inimesi tuli kokku 40. Esialgu oli planeeritud koolitus 40’le inimesele, aga esimese poole tunniga registeerus 61 inimest ja siis pandi registeerimine lukku. Kuna huvi oli/on suur, siis otsustasime, et tuleb üks koolitus veel.

Rääkisime Mart Targemaga investeerimise ABC’st, liitintressist, eesmärkidest, säästmisest(nipid-trikid), erinevatest varaklassidest(nende iseloomud ja riskid) ja oma kogemustest. Tagasiside kogu koolitusele oli väga hea ning järgmine koolitus leiab aset Märtsi lõpus koostöös Saare Arenduskeskusega. Järgmises koolituses räägime natukene rohkem tehnilisemat juttu ja sihtgrupiks on juba kogenum investor.

Investor Toomase konverents

Pean mainima, et minu jaoks jäi natukene lahjaks see konverents/koolitus. Ilmselt ka sellepärast, et ei olnud võimalik olla kohapeal füüsiliselt ja inimestega suhelda ja kõike seda vahetult kogeda. Küll aga toon välja mõned ettekanded, mis silma jäid:

 • Vaido Veek ja tehniline analüüs
  • Vaido andis eelkõige just oma prognoositud ostmisvahemikke erinevatele aktsiatele.
  • Panen need ka siia üles, et kui keegi soovib rohkem edasi uurida. PS! Tegemist ei ole kindlasti ostusoovitusega ning iga ost tuleks läbi prognoosida ja otsustada ise.
   Eolus Vind – 185-215 SEK
   Sweco – 120-135 SEK
   Biotage – 115-130 SEK
   Netflix – 525 – 570 USD
   Equinor – 145-160 NOK
 • Igor Doroshenko rääkis kauplemise tagatoast, mis on nende nüansid, mida tema jälgib ja kuidas ta on kasutanud Alexander Elderi metoodikaid kauplemisel.

Ümbervangerdus portfellis ja krüpto

Otsustasin meelevaldselt enda portfellis asendada kaotajad võitjatega. Mida ma siis tegin? Esiteks, funderbeamis ma likvideerisin enda portfellist iduettevõtted, mis ei olnud näidanud häid tulemusi/on raskustes/ ning asendasin need võitjatega, kellel on müügitulu kasv kasvanud ajas mitmekordselt ning visioon on suurem. Võitjate hulka pääsesid seekord: Ampler, Change, Silen(Silen oli juba alguses olemas, aga ostsin juurde 3.90 pealt) ja CleanHand(Zäp, osalesin kampaanias ja varsti saab kaubelda ka zäpiga).

Seni on need ettevõtted ennast tõestanud:

Kogu selle funderbeami vangerdusena tegelikult kandsin ka natukene raha välja ning ostsin juurde Baltic Horizoni ja LHV’d. Baltic Horizoni dividend peaks veebruaris saabuma minu portfelli ning selle saan siis ilusti reinvesteerida.

Võtsin osa ka turuebaefektiivusest ehk ostsin ka Change’i äpi kaudu endale CNG tokeneid(Bitcoiniga peab neid ostma) ehk osakuid, mis vahetatakse september 2021 Funderbeami osakuteks ja sain kätte need 70 senti per CNG ja tänaseks on tõus 165%. Väga lühidalt see teema kokkuvõttes, siis kaupleb Funderbeamis Change 3,6 korda kõrgema suhtarvuga (peale erinevaid konverteerimis osaluste puhul). Seega kui Funderbeami on osaku hind 12,95 eurot, siis Change Apis võiks olla õiglane hind: 12,95/3,6=3,6 eurot. Hetkel on äpis hind 1,72 eurot.

Interactive Brokers konto loomine ettevõttele

Minu 2021 eesmärkide hulgast leiab ka selle, et ostan esimesed välisaktsiad. Just selle pärast ma alustasin IB konto loomist varakult, et kui mulle jääb mingi USA aktsia silma, siis mul oleks võimalik maksuefektiivselt seda soetada. Ütleme nii, et IB konto loomine ei ole naljaasi, minul läks reaalselt selle registeerimisprotsessiga 3h kokku. Ilmselt kõige närvesöövam osa on 9 erineva dokumendi kokkupanemisega ja esitamisega. Kui kellelgi on abi vaja IB konto avamisega, siis võib mulle kirjutada, oskan aidata:)

Aga juba pikemat aega olen silma peal hoidnud järgmistel USA aktsiatel: Wish ja CURI. Viimane on tegelikult eriti huvitav. CuriosityStream siis põhimõtteliselt on nagu Netflix, aga ainult dokumentaalid. Tihtipeale kui Netflixi olen lahti teinud, siis scrollin koguaeg esimese asjana, kas on mingi huvitav dokumentaal. Usku mul on ettevõttesse.

Blogi üleviimine

Kui sa seda praegu loed ja sa oled varem minu blogiposte lugenud, siis ilmselt oled juba aru saanud, et see ei ole see sama vana leht, kus sa eelmine kord olid. Ma otsustasin oma blogi üle tuua blogspotist, kuna seal on võimalused kodulehega suhteliselt piiratud. Nagu näed, siis üleval menüüribal on olemas ka nüüdsest tööriistade leht, kuhu hakkan panema erinevaid tööriistu, mida ma kasutan. Hetkel on seal olemas lihtne eelarve- ja bilansitabel. Viska pilk peale ka minu teistele lehtedele ja kindlasti subscribe(telli) minu blogisse! Hakkan tulevikus ka e-maile välja saatma erinevate investeerimisvõimalustega ja uudistega.

4 kommentaari “Uue Aasta Esimesed krutskid Ja Krüpto”

 1. Pingback: Homepage

Jäta kommentaar

Sinu e-maili ei avaldata. Nõutud väljad on märgitud *