selle aasta aktiivseim kuu

Tundub, et selle aasta kõige aktiivseima investeerimiskuu ma sain kätte, kuna Septembris toimus väga-väga palju. Hakkan kohe pihta ja alustan sellest, et minu kaua oodatud Pärnu uusarenduse laen jõudis tagasi, mis oli pikka aega kohtutäituri oksjonil. Augustikuus oli oksjon edukas ning Septembris laekus algne investeering + intress + viivis minu kontole. Olgugi, et laen oli läinud üle tähtaja, oli tootlus selle aja peale täitsa OK. Paar päeva hiljem tuli e-mailile kiri, et Planet42 kaasab jälle raha ning on võimalus investeerida. Haarasin kohe võimalusest ning investeerisin 3. korda Planetisse. Minu jaoks on oluline igakuine rahavoog, mis jookseb investeeringutest ning seda Planet42 mulle ka pakub.

Krüptoportfelli uuendasin Septembrikuus järgmiselt:

  • Ostsin juurde BTC, ETH ja ADA’t. Tänaseks on minu krüptoportfell aegade algusest 31% tõusnud.

Balti turul tegin natukene lihvimisi, s.t, et võtsin LHV ja Coopist kasumit välja ning osalesin Enefit Greeni ja Iute IPO’l. Iute on minujaoks väga huvitav ettevõte, sest neil on väga lihtne ärimudel – raha teeb raha. Sealt rahast veel 11% intressi saada ei ole üldse paha.

Enefitis osalesin just sellepärast, et mulle meeldivad ettevõtted, kes võtavad tõsiselt ESG faktoreid ja raporteerivad neid. Minu magistritöö oli tugevalt seotud ESG ning selle raporteerimisega – seega ma usun, et iga investor peaks otsustamisel kaaluma ka ESG faktoreid, ehk et kuidas ettevõte nendega tegeleb. Ettevõtte numbritel ei ole ka midagi viga ning mina näen antud ettevõtet kindlasti tulevikus kasvamas. Mul on portfellis ka Ignitis, aga nagu me teame, siis Ignitis on võrguettevõte, mitte taastuvenergia tootja. Ignitise kasumist ligi 15% tuli taastuvenergia tootmisest, mis on Enefiti kõrval kaduvväike – Enefit keskendub 100%’liselt taastuvenergiale.

Hakkasin kasutama ka sellist tarkvara nagu Portfolio Performance, kus ma saan jälgida enda portfelli tootlust, oste ja müüke ning väga lihtsalt kajastada erinevaid varaklasse. Tõin Google Sheet’sist oma portfelli jälgimise üle ja saan kohe genereerida sellise laheda sõõriku Portfolio Performance’s:

Dividende laekus Septembris USA’st NextEra Energylt ja SPYD indeksilt. Septembris Altria Group andis ka teada, et on tõstnud kvartaalset dividendi 4.7% võrra ehk 90 dollari senti per aktsia. See dividend laekub minu kontole 12. oktoobril.

Funderbeamis ei ole teinud ühtegi liigutust peale Silen 2 sündikaadis osalemisel. Olen Sileni investor olnud aegade algusest ning usun ettevõtte tulevikku. Ettevõte kasvab jõudsalt, on olemas ka paljulubavad lepingud ning tegelevad tootearendusega.

Mintoses hoian samat strateegiat – 30 päevased väikesed laenud teenivad intressi. Vajadusel saan peatada ning raha välja kanda. Aastane tootluse protsent:

Omarahast olen viimasel ajal raha välja võtnud ning suunanud seda atraktiivsematesse varaklassidesse. Omaraha portfellist olen tänaseks ligi 70% suutnud välja kanda.

Jäta kommentaar

Sinu e-maili ei avaldata. Nõutud väljad on märgitud *