Portfelli kokkuvõte 2021

Kui 2020 aasta kokkuvõtet alustasin sõnumiga, et pöörane aasta oli, siis 2021 aastat iseloomustab liigne kindlus. Selle all pean silmas majandussektorite optimistlikke väljavaateid, mis on vedanud kogu seda jõulist taastumist ning hindade tõusu. Tänu sellele on ka enamus investorite portfellid suuri tippe tegemas – kõik on rõõmsad, kuni…teate küll:)

Kui nüüd aasta alguses tagasi vaadata eelmisele aastale, siis võib öelda, et õpitud sai palju. Kogu aasta tiirles erinevate küsimuste valguses, et mis nüüd majandus teeb ja kas on ikka mõistlik investeerida või peaksin hoidma ennast cashis. Tänu jumalale, et ma seda ei teinud ning taandusin ikka vanale heale ABC’le – kõigepealt maksan endale ning siis investeerin koheselt. Tänu ABC’le ja hindade tõusule on ka minu portfell kõvasti kosunud.

USA aktsiad

2021 eesmärkides oli kirjas, et pean ostma oma esimese välisaktsia. Nüüd on mul neid juba käputäis ning võib(peaaegu) rahule jääda, sest olen juba saanud korralikku dividendi ning kapitali kasvu. Kui aga vaadata näiteks enda USA portfelli vs SPY indeks, siis jäin ikka alla 🙁

USA portfell – Apple, Nextera energy, Altria, Curiositystream, Berkshire B, VWRD.

Aastaseks tootluseks tuli 11.6.

Balti aktsiad

2021 aasta algusest kuni lõpuni ma pigem olin sellises rollis, kus ma võimalusel müüsin ning ostsin odavalt. Kõikidel IPOdel ma peaaegu osalesin ning realiseerisin üsna kiirelt ka kasumid. Minu balti aktsiate portfell aasta alguses vs aasta lõpus:

2022 lõpp:

 • Iutecredit
 • Silvano
 • Ignitis
 • Siauliu
 • Tallinna Kaubamaja
 • Delfin

2022 sisse mahtus ka Enefiti, Hepsori ja Iute IPOl osalemine. Enefiti ja Hepsori realiseerisin suhteliselt kohe. Üleüldse oli tehinguid võrreldes 2020 aastaga palju rohkem, kuna börsidel oli mängimisruumi. Suuremad tehingud toimusid nende aktsiatega: Coop, LHV, Enefit, Saunum. Realiseeritud sai palju kasumit ning investeeritud atraktviisematesse aktsiatesse.

Idufirmad

Kui võrrelda idufirmade positsioone 2021 vs 2022 alguses, siis vahe on märgatav.

2021 algus

2022 algus

Minu portfelli kõige suurem kasvaja – Silen. Aastane IRR oli 156.31% ja kumulatiivne 370.53%. Ning teised ilusti punases:) Nii nagu start-uppides ikka: üks võitja katab teiste kaotused ära ning korraliku kattega.

Laenud

Nagu allpool sõõrikust näha, siis suurema osa minu portfellist tänaseks moodustavad laenud. Detsembris sai antud veel üks laen Planet42’le – kokku on siis juba 4 laenu. Kuna börsidel on hinnad liigselt kallid, siis minu arvamusel on väga ok igakuist rahavoogu saada ja kapitali kasvatada. Kõik laenud on 14%’liste intressidega, mis maksavad igakuist intressi.

Krüpto

2021 aasta tõmbas mind ka krüptomaailma – nii investeeringutelt kui ka äriliselt. Äriliselt alustasin uue projektiga Cryplect, mis tegeleb NFT’dega ning pakub kossuhuvilistele varsti ka fantaasialiigat PAF liiga näol:) Investeeringute poole pealt olen hoidnud väga tagasihoidlikku joont: BTC, ETH ja ADA. Viimast kasutan ka siis stakemisel. Miks ma olen ainult nendesse investeerinud? Lihtne vastus: ma saan aru nendest projektidest.

Ühisrahastus

Mintoses hoian samat strateegiat – 30 päevased väikesed laenud teenivad intressi. Vajadusel saan peatada ning raha välja kanda. Seal püsib keskmine intress 10% lähedal.

Omarahast olen viimasel ajal raha välja võtnud ning suunanud seda atraktiivsematesse varaklassidesse. Omaraha portfellist olen tänaseks ligi 77% suutnud välja kanda.

Kogu portfell 2022 alguses:

Kokkuvõte 2021 finantseesmärkidest

 • Investeerin iga kuu 50% oma sissetulekutest. – Andsin endast parima, aga aastane keskmine säästuprotsent tuli 39%. Parimatel kuudel ületas see isegi 70 piiri.
 • Detsembris teen sissemakse 3. sambasse. – Tehtud – iga aasta lõpp teen suurema sissemakse 3. sambasse.
 • Passiivne sissetulek iga kuu vähemalt 300 EUR. – Olin liiga optimistlik omaraha suhtes ning 300 eur igakuine passiivne rahavoog jäi saavutamata. Tänaseks võin öelda, et 2022 tuleb see kindlasti ära.
 • Investeerimisportfell 60k – Eesmärk tänu hinnatõusudele saavutatud ning varuga ületatud.
 • Soetada endale esimene kinnisvara Saaremaale – otsisin väga pikalt, aga ei leidnud sobivat. Ehk 2022 pakub midagi head:)
 • Üks blogipostitus per month, hoian enda päevikut rahaasjadest. – Olen suutnud vähemalt kõik kuud kokku võtta.

Ootused 2022 aastale

 • Jätkata 50% klubiga.
 • Passiivne sissetulek iga kuu 300 eur.
 • Investeerimisportfell 85k
 • Kaks korterit üüril, mis teenivad üüritulu.

Jäta kommentaar

Sinu e-maili ei avaldata. Nõutud väljad on märgitud *