tree, bank, fog

Oktoober-november kokkuvõte

Otsustasin seekordses blogipostituses kirjutada kahe kuu eest. Minu blogitamise tuju ei ole mitte otsas, vaid aega napib, kuna suurem osa vabast ajast läheb Cryplect’i ehitamise peale. Hea, et veel aega investeerimise peale jätkub:)

Aga alustame ikka Oktoobrist. Oktoobri alguses tegin väiksed lükked ning lihvisin enda positsioone LHV’s ja Coopis. Peale lihvimist otsustasin suurendada positsiooni Silen’is. Kui Silenisse sai ammu-ammu sisenetud 1.62 peal, siis oktoobrikuu keskel oli 5.96 eurot per osa. Minu suur usk Sileni tootesse ei ole kadunud ning näen vaikuse tootjatele suurt tulevikku. ps! see oli juba kolmas kord peale nende sündikaati, kui ma olen tugioste teinud.

Balti börsi ipodroomil käisin ka. Alustasin Enefitiga, millest ma olen tänaseks kasumi osa juba välja võtnud. Ülejäänud osa plaanin hoida pikalt ning mitte müüa. Väikse sutsaka eest ostsin ka delfinit kauplemispäeval, mille turuhind oli alla ipo hinda. See aktsiapakk ootab oma realiseerimise kuupäeva. Minu novembri Ipodroomi viimane peatus oli Hepsor. Nii, nagu kõik teisedki, sain mina üsna vähe kätte ning ei ole veel maha müünud ja ei plaani seda lähiajal ka teha.
Oktoobrikuu viimane investeering balti börsil oli kaups ehk Tallinna Kaubamaja. Kaupsi ma ostsin selleks, et oma positsiooni tugevdada ning ka sellepärast, et jõulud on tulemas:)

Välisbörsid

Alustan siis seda peatükki sellega, et ma tegin oma elu esimese investeeringu Londoni börsil – ostsin Wise aktsiaid. Wise on mul mõtteis olnud juba pikemat aega ning oktoobrikuu vältel kauples Wise ka alla oma ipo hinda. Kui Wise tulemused välja tulid see nädal, siis otsustasin osta. Võtsin vastu otsuse osta läbi LHV ning maksta ära krõbe tehingutasu, mis oli ligi 8 poundi. Wisega mul on pikem plaan ning ma loodan, et ettevõte suudab ka tulevikus sama agressiivselt kasvada.

Usa börsil tegin nende kahe kuu jooksul ainult ühe liigutuse – suurendasin positsiooni Altrias. Altria maksis ka dividende, mille reinvesteerisin koheselt ka Altriasse.

Krüptoportfelli suurendasin Oktoobrikuus järgmiselt:
Ostsin juurde ETH ja ADA’t. Panen siia juurde ka minu ETH’i investeeringute graafiku. Siin on kenasti näha, kuidas on pideva ostmise strateegia ilusti töötanud.

ADA on ka siis mul ilusti stakemas ning teenib ilusti rewarde. Kellel rohkem huvi, kuidas oma krüptoraha ära kasutada nii, et sellest tekiks ka väike passiivne sissetulek, soovitan uurida stakingut.

Ning siia otsa ka koguportfell. Võrreldes eelmise postituse koguportfelli jaotusega olen lisanud nüüd ka sambad, laenud jms varad ka graafikule.

Mintoses hoian samat strateegiat – 30 päevased väikesed laenud teenivad intressi. Vajadusel saan peatada ning raha välja kanda. 

Omarahast olen viimasel ajal raha välja võtnud ning suunanud seda atraktiivsematesse varaklassidesse. Omaraha portfellist olen tänaseks ligi 75% suutnud välja kanda.

Ilusat jõulukuud Teile!

Jäta kommentaar

Sinu e-maili ei avaldata. Nõutud väljad on märgitud *