Viimasest blogipostitusest on piisavalt aega möödas, et üks postitus uuesti teha. Paljud inimesed on ka juba küsinud, et kus kaugel ma olen oma uue postitusega, sest “aktiivsed” lugejad on harjunud juba igakuiste postitustega. Saan siinkohal ainult endale tuhka pähe raputada, sest kevade algus tõi ka minule väga tiheda ajakava. Olen hetkel kirjutamas magistritööd ka investeerimise teemal, nimelt uurin masintöötlusvahenditega kui palju panustavad Balti börsi ettevõtted ESG’le. Kui selle ükskord valmis saan, siis teen kindlasti ka kokkuvõtliku postituse.
Vahepeal oli järjekordne Investeerimiskoolitus koostöös SASAK’iga. Nagu ka ühes blogipostitutes sai mainitud, kuna huvi oli esimese koolituse vastu suur, siis otsustasime, et tuleb üks koolitus veel. Seekord läksime rohkem süvitsi, kuidas erinevatesse varaklassidesse investeerida ja nende riske hinnata, käsitlesime aktsiaanalüüsi suhtarvude tasandil ning rääkisime ühisrahastuse laenude analüüsimisest. Muidugi kordasime ka põhitõdesi lühidalt, kuna kogenumad investorid kipuvad vahel ka neid unustama. back to the basics!

Portfell
Räägiks siis krõbisevast ka. Märts oli üldiselt väga roheline kuu, aktsiad tõusid, idufirmad tõusid, fondid tõusid, kinnisvara tõusis. Hetkel tundub, et kõik lendab lendamise pärast. Eesti majanduses kindlasti mängib rolli ka 2. pensionisamba raha, mis läheb ringlusesse. Koguni 1,3 miljardit eurot jõuab kuidagi pidi kas siis börsile või Eesti majandusse, seega võiks oodata aktsiahindadele rohelist aega, sest mida rohkem raha börsile läheb, seda rohkem soovitakse väärtpabereid osta ning hinnad võiksid kerkida.

Hirmu mõõtur(VIX) on suhteliselt maas ja tagasi samal tasemel, mis ta oli enne kriisi:

Aktsiaportfelli ostsin juurde SAB1L ja likvideerisin Baltic Horizoni possa. Aprillikuus laekus dividende LHV’lt, EXXT ja SPYD’lt.

Indeksfondi suunasin märtsikuus ka suurema summa, kui olen tavaliselt suunanud. Mulle tundus endale, et ma olen niivõrd palju riskantsemaid investeeringuid viimasel ajal teinud, et peaksin vahepeal panustama ka turu keskmisele.
BHF müügist tulnud raha suunasin Planet42 laenu, kus sõbraga panime ühe 5k ticketi kokku ning nüüd saab oodata 14%’ist intressitulu aastas. Planet42 refinantseerib kõrgema % laene, kaasates madalama intressiga laene. Neil on ilmselt plaanis mai kuus üks uus rahastusvoor teha, tõenäoliselt samadel tingimustel.
Funderbeamis märkisin Promoty 2 roundi, kus kätte sain ligi 1k eest osakuid. Ootan Promotyle helget tulevikku, usun ettevõttesse. Kauplemisele tuli ka ZÄP, positsioon on hetkel -15% ning ilmselt tänu kaubanduskeskuste jms piirangutele on käive madalam, kuna dosaatoreid ei kasutata nii palju. Kui ZÄP on hetkel punases, siis Sileni ja Change’ga võin olla rahul, sest minu Sileni possa on 200% ja Change 90%, keskmised ostuhinnad vastavalt 2.32 ja 7.50.
Tegin ka märtsikuus ettevõttele CoinBase platvormile konto, et investeerida krüptosse – plaanin osta ETH. Kui keegi teeb CoinBase OÜ kontot, siis varuge aega, minul on taotlus juba marineerinud/ülevaatamisel olnud circa 3 nädalat ja siiani ei ühtegi uudist. Change äpis ei ole võimalik hetkel veel läbi OÜ investeerida. On võimalus investeerida otse Change, miinimum ticket on 25k. Minu Change tokenid ehk CNG on usinalt tõusnud alates ostust, 72.29%.
Interactive Brokersi konto on siiamaani loomisel, sest IB küsis mult vahepeal väga huvitavaid küsimusi ja mõned dokumendid, mis ma olin neile üles laadinud, haihtusid applicationist, seega pidin uuesti välja printima ja ülesse laadima. Nüüd peaks olema enamus dokumente applicationil accepted, 2 tk on veel üle vaatamisel ja siis saab teha esimese sissemakse ära. Ma olen kuulnud ka, et protsessi kiirendamiseks võiks kanda raha kontole juba protsessi ajal, et saaks kiiremini tehtud. Võib-olla peaks ka seda tegema..
Minult on ka küsitud, et milliseid uusi raamatuid ma olen viimaselajal lugenud. Siin need on – soovitan kõiki lugeda!
