green leafed trees

Juuni-juuli kokkuvõte

Nagu suvel ikka, on palju muud toredat teha, kui arvutis istuda ning numbreid kokku lüüa. Raske oli isegi juuni kulutusi excelisse ära tippida, kuna sooja ilmaga on mõtted ikka mujal, aga harjumuse ketti ei tohi puruks lõigata, seega tuli see ära teha.

Ma olen enda portfelli üles kasvatanud reegliga, et 50% sissetulekutest maksan kohe endale ning investeerin ära. Seda on hämmastavalt hea näha, kuidas portfell on kasvanud mühinal. Raha, mis ma kõrvale panen ja otsustan ära investeerida, jagan tavaliselt ära varaklasside vahel. Suurema osa olen viimasel ajal pannud aktsiatesse(USA aktsiad ja balti börsi aktsiad) ja näpuotsaga krüptosse.

Juuni-juuli shopping list:

  • APPLE – apple miniomanik ma olen juba varasemalt, suurendasin possat
  • CURI – 28% subscribereid aastaga juurde, revenue 33% – mingil hetkel kõik läksid CURI’le peale ning sisenesid kõrgelt, mina läksin 11 dollari juures sisse.
  • COOP – 2.5€ peal suurendasin possat, varasemalt 1.4€ sisenenud
  • SAUNUM – osalesin Saunumi märkimises, aga sain ülivähe kätte
  • ADA – krüpto, mida olen lisanud

Mintoses hoian samat strateegiat – 30 päevased väikesed laenud teenivad intressi. Vajadusel saan peatada ning raha välja kanda. Aastane neto tootlus Mintoses on 11.5%.

Omarahast olen viimasel ajal raha välja võtnud ning suunanud seda atraktiivsematesse varaklassidesse. Omaraha portfellist olen tänaseks ligi 60% suutnud välja kanda.

OÜ alt antud laenud teenivad igakuiset passiivset intressi, mille ma iga kuu alguses koheselt reinvesteerin. Tuli ka uudis, et üks hüpoteeklaen, mis 2 aastat tagasi sai antud(laenuvõtja ei suutnud laenu tagasi maksta ja läks täiturile) on koju tulemas paari kuu jooksul ehk oksjon oli edukas. Kui see tagasi tuleb, siis plaan on see vaba raha investeerida edasi hüpoteeklaenudesse.

Kokkuvõttes möödus juuni-juuli rohkem puhkuse, spordi ja teiste projektide tähe all. Eks selline see Eesti suvi ongi.

Jäta kommentaar

Sinu e-maili ei avaldata. Nõutud väljad on märgitud *