Halloween’i kuu investeeringud

Ootamatult ongi läbi saanud oktoober ning teadmatus maailmamajanduses on ikka veel üleval. Seda on selgelt näha ka volatiilsusindeksi VIX’i pealt, mis on turu prognoositava volatiilsuse näidik, mis arvutatakse reaalajas S&P500 indeksi ostu- ja müügitellimuste põhjal. 

1. novembri seisuga on VIX 33.95 ning see tase on stabiilne olnud alates aprillist. Kui nüüd graafikult vaadata kriisieelset indeksit, mis oli vahemikus 10-18, võib öelda, et inimesed ei ole väga altid investeeringuid tegema ning on pigem ettevaatlikud.

VIX
 
Kartust ja ettevaatlikkust on näha ka tarbijakindlusindeksis, mis on vaikselt taastumas(lubadused vaktsiinile, inimesed harjuvad elama koroonaga).

 

 
CCI

 

Consumer confidence index indikeerib, kui kindlad on inimesed oma otsustes. Ehk kui vaadata graafikult Eesti 2019. aasta tarbija kindlusindeksit, mis küündis üle 103 punkti, siis võib öelda, et tol hetkel oli eestlane pigem kergekäeline tegema ostuotsuseid, investeerima, shoppama, teenuseid tarbima jms.
Kui nüüd vaadata praegust olukorda, näeme, et indeks on langenud alla 100 punkti, mis tähendab, et inimesed on pessimistlikud tuleviku ning majanduse suhtes. Järeldus: inimesed hoiavad raha kontol, säästavad ja tarbivad vähem tooteid/teenuseid –> raha ei ringle.
 
Rahandusministeeriumi suvise prognoosi järgi majandus tõuseb 2021 kevadel ning siis hakkab vaikselt kahanema.
Allikas: Rahandusministeerium

 

Mis toimus portfellis?

Oktoobrikuu algas hea uudisega, et hüpoteegi tagatisel antud kinnisvaralaen peaks maanduma tagasi minu portfelli. Kahjuks see nii ei läinud, kuna võlgnik vaidlustas oksjonihinna, ei toimunud enampakkumist. Uus enampakkumine kuulutatakse välja peale eksperdi poolt hindamise läbiviimist. Sellest kuulen siis lähitulevikus. 
 
Suvel OÜ alt CarGet’ile(uue nimega Planet42) välja antud laenult laekus oktoobri alguses 75 euri intressi.
 
Omarahast olen endiselt kraanid kinni tömmanud ning jõudsalt raha välja võtmas ning seda mujale suunamas.
 
Mintoses keerutan 30-päevaseid laene. Hetkel aasta keskmine tootlus 11.05%.
 
Aktsiate osakaalu suurendasin oktoobrikuus jällegi. Seekord jäi sõelale minu kodupank LHV, mille kasvu ma usun. Tõsiasi on see, et kui ma orderi 13.9 pealt sisse panin, siis järgmiseks päevaks oli ta tõusnud juba 14.2 peale. Ilmselt tänu uudisele, et LHV laieneb UK’sse. Aga sellegipoolest võtsin positsiooni sisse.
 
Portfelli lisandus ka Baltic Horizon Fund, mille märkimisperiood oli täies hoos. Mina ostsin turult, kuna turult oli võimalus parema hinnaga saada – kätte sain ma 1.1546’ga.

BHF fondilt siis suures osas ootaks ikka ilusat kvartaalset dividendi ning keskmist tootlust.
 
Kasvukontot modifitseerisin ka nii, et tulevikuostud oleksid suunatud ainult 2-3 indeksisse. Seda sellepärast, et enamus indekseid koosnevad enamjaolt samadest ettevõtetest(Facebook, Apple jms). 

Soovitan ka teistele valida välja 2-3 indeksit kuna kui tulevikus on vaja maha müüa, siis on kulud väiksemad(kasvukonto tehingutasu on 11 € + 0,3% instrumendi kohta).
 
Head uudised ka saarlastele: lähitulevikus ilmselt tuleb investeerimisteemaline koolitus Saaremaal, mis hõlmab investeerimise aluseid.

 

 

1 kommentaar “Halloween’i kuu investeeringud”

  1. Howdy! I just woud like to give you a huge thumbs up foor your great info you’ve got here on this post. I’ll be coming back to your site for more soon. is there a special schedule for posting ?

Jäta kommentaar

Sinu e-maili ei avaldata. Nõutud väljad on märgitud *