composition of august letters on table

Augustikuu kokkuvõte

Selle kuu esimene investeering oli globaalsesse patuaktsiasse MO ehk Altria group, mis peamiselt tegeleb tubakatoodete müügiga.

Miks ma investeerisin Altriasse? Aktsia hind oli 48.5 dollarit, kui ma sisenesin.

Altria on üks paljudest aktsiatest, mis on viimase paarikümne aasta jooksul investoritele väga atraktiivset tootlust toonud. Kui võtame näiteks alates 2000, siis näeme, et Altria on toimetanud mitmetes kordades paremini, kui indeksid, võttes arvesse, et dividendid ka reinvesteeriti.

Altria on tuntud investorite seas tubli dividendipoliitika tõttu. Dividenditootlus on ligi 7% ning minevikus on see olnud ainult kasvutrendis

Fundamentaalnäitajatega ma jään rahule. ROA on väga hea – ligi 10%. ROE stabiilselt üle 100.

Altria net income for the quarter ending June 30, 2021 was $2.149B, a 10.6% increase year-over-year.

Käibenumbrid tõusujoones:

  • Altria revenue for the quarter ending June 30, 2021 was $6.936B, a 8.94% increase year-over-year.
  • Altria revenue for the twelve months ending June 30, 2021 was $26.399B, a 3.17% increase year-over-year.

Kes tahab veel lähedamalt uurida numbreid, soovitan sellist saiti: https://www.macrotrends.net/stocks/charts/MO/altria.
Hea uudis selle lõigu lõpetuseks: 14. september maksab Altria mulle esimest dividendi, 0.90$ per aktsia.

Balti börsil toimetasin ka natukene. Otsustasin Tallinki positsiooni maha müüa ning võtta juurde Coopi ja SAB1L’i. Siiani olen olnud oma otsustega väga rahul ning sõidan hetke tõusuga ilusti kaasa. Finantsinstitutsioonid majanduse jahenemist hetkel ei näe ning pensionisamba rahad + Pensioni investeerimiskonto rahad peaksid tõusu veel edasi lükkama.

Olen otsustanud ka nüüdsest igakuu investeerida krüptosse. Augustis tugevdasin oma positsiooni ADAs, ostsin juurde 1.2 euro pealt ning kuuldavasti tuleb suur uuendus Cardano võrgul, mis laiendab selle võrgu kasutust. Kuu lõpus proovisin ka ära krüpto stakemise, ehk panin kõik oma portfelli mündid intressi teenima. Vaatame, kuidas sellega läheb.

Mintoses hoian samat strateegiat – 30 päevased väikesed laenud teenivad intressi. Vajadusel saan peatada ning raha välja kanda.

Omarahast olen viimasel ajal raha välja võtnud ning suunanud seda atraktiivsematesse varaklassidesse. Omaraha portfellist olen tänaseks ligi 65% suutnud välja kanda.

OÜ alt antud laenud teenivad igakuiset passiivset intressi, mille ma iga kuu alguses koheselt reinvesteerin. 

Jäta kommentaar

Sinu e-maili ei avaldata. Nõutud väljad on märgitud *