2022 Q2 Kokkuvõte

Siit-sealt olen saanud juba küsimusi, et kas minu blogi on läinud pikemale suvepuhkusele. Pigem mitte. Aga võin õelda, et kevadel vastu võetud otsus, et kirjutada kvartalis üks kord, on minujaoks sobiv. Sellel on mitu põhjust ning kindlasti üks suurem põhjus on see, et kui sa ehitad start-uppi, siis suure tõenäosusega aega sul ei ole kuna start-uppi ehitades tahad sa panna oma enamus aega selle ehitamisele. Kui ma sellest juba räägin, siis tasub mainimist, et Cryplect valiti TOP 20 Ajujahi hulka 130-140 ettevõtte seast, kes kandideerisid. Läbi suve toimuvad erinevad koolitused-mentorlused ja siis septembris valitakse TOP 20st veel 9 startuppi, kes saavad järgmisesse vooru. Suvel käib suur töö ilusate ilmade kõrvalt:)

Pitchin

Investeerimismaailmas olid põnevad ajad 2022 2. kvartalis. Paljud inimesed olid väga ärevil ning siit-sealt hakkas tulema signaale, et sügisel on raske ja 6-12 kuu pärast on oodata kriisi, inflatsioon tõusis Eestis juuni lõpus 22%ni ning ekspertide prognoos on, et hinnatõus ei aeglustu. Ehk meil on siis sõda, hinnatõus, energiahindade kriis, euro-dollar. Mida siis teha? Mina isiklikult ühtegi laenuinstrumenti välja ei anna ega võta, vaid hoian ennast ning vajadusel võtan USAs positsioone juurde. Kindlasti valmistun ka sügiseks ning 2023 talveks. Huvi pakub ka päikeseenergia tootmisesse investeerimine. Selle kohapealt tuleb natuke ennast harida ning asjadega kurssi viia.

Börsidel ostsin juurde:

NEXTERA ENERGY INC.DL-,016 tk
ALTRIA GRP INC.   DL-,33311 tk
Vanguard Funds Public Limited Company – Vanguard FTSE All-World UCITS ETF7 tk
ALTRIA GRP INC.   DL-,33315 tk

Müüsin ka paar positsiooni enne suuremat langust ära:

  • Apple
  • Berkshire Hathaway

Balti börsil liigutusi ei teinud ning ei plaani ka lähitulevikus teha.

Vahepeal sai antud mõlemad korterid üürile läbi Rendini platvormi. Huvitav oli see, et Tallinnas Tammsaare tee korterile oli 77 huvilist ning Kuressaare korterile oli 22 huvilist. Tundub, et renditurg buumib:)

Soovitus: kõik, kes üürnikega tegelevad, kindlasti kasutage Rendini platvormi – mugav platvorm mõlemale osapoolele.

Panen siia ka väljavõtte Juuni passiivsetest netotuludest:

Ja siia otsa ka koguportfell:

Mintoses hoian samat strateegiat – 30 päevased väikesed laenud teenivad intressi. Vajadusel saan peatada ning raha välja kanda. 

Omarahast olen viimasel ajal raha välja võtnud ning suunanud seda atraktiivsematesse varaklassidesse. Omaraha portfellist olen tänaseks ligi 80% suutnud välja kanda.

Jäta kommentaar

Sinu e-maili ei avaldata. Nõutud väljad on märgitud *