2022 Q1 kokkuvõte

Lõpuks on veidi aega ka oma blogivõlga kustutada. Tundub, et minu kalendertäis elu puhul toimib kõige paremini see, kui kirjutada üks postitus kahe kuu või üleüldse kord kvartalis. Suurem hulk minu vabast ajast on läinud startupi Cryplect’i ehitamisele, sealsele värbamisele, uuele korterile Kuressaares ning vahepeal sai käidud ka Kanaaridel reisil, kus sai ohtralt rattaga maanteekilomeetreid nautida – tuleb ju valmistuda suvel toimuvaks esimeseks Ironmaniks.

Kuna vabal ajal asjatan ka NFT/krüpto maailmas, siis Märtsis avanes võimalus rääkida 2’l krüpto/NFT koolitusel:
1) Käisin rääkimas Eesti Akadeemilise Spordiliidu tudengiaktivistidele, kuidas on võimalik rakendada NFT’si spordi- ja fantaasialiigades;


2) Southwesterni enda kunagisele baasile, kus rääkisime algteadmistest, krüptoga kauplemisest ja näpuotsaga ka NFT’dest. Kellel huvi, võin neid slaide jagada, kirjutage mulle.

Nendel kahel koolitusel nägin, et krüpto teemad hakkavad aina rohkem inimestel tavapärasemaks saama – seda illustreerib ka üks kena joonis, mis on tehtud Deutsche panga poolt.

Joonisel on näha, et interneti kasutajate kasv vs digitaalsete rahakottide kasutajate kasv on liikumas samal suunal ning tegelikult juba isegi ületanud, sest täna(11.04.2022) on ligi 82 miljonit walletit maailmas registeeritud.

Aga nüüd juba investeerimisjuttude juurde. Sattusin kuulama Märtsis Eesti panga majandusprognoosi, kus räägiti, et euroopa keskpangad jätkuvalt toetavad majandust, aga mingil hetkel hakkavad seda piirama. Suure tõenäosusega on see sügisel ning 2023 me näeme juba baasintressimäärade tõusu, mis tähendab ka seda, et tõenäoliselt lähevad ka 2023 aastal laenumaksed kõrgemaks. Prognoosi on võimalik järgi vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=WNJd57bMfZY

Kinnisvara

Kui varaklasside lõikes uudistada, siis kõige uhkem olen ühe lisanduva korteri üle, mille ma soetasin põhimõtteliselt 0-euroga. Mul avanes võimalus esimene korter teise korteri tagatiseks panna ning suurte läbirääkimise tulemusena sain korteri kätte 0 eurose sissemaksuga. Korter asub ise Kuressaares ning kuna olen Saaremaalt pärit, siis teadsin, et üüriturg seal toimetab ning üürikortereid on pigem puudu. Samal ajal, kui korterit värskendasin, tekkis korterile juba 4 huvilist(tänud Karel) ning nende nelja huvilise seast sain endale ka ühe pikaajalise üürilise, kes kolis äsja sisse. Kui ma excelis asjad kokku lõin, siis ma investeerisin antud korterisse 1350 eurot,(koos notaritasude ja panga tehingutasuga) enne kui ma sain korteri üürile panna. Taustaks ka siis info, et korteris oli sees mööbel ja köök ning vannituba oli korralik.

Börsid
Ma ütlen ausalt, et ma ei ole ühtegi suuremat müügiliigutust teinud sõjaperioodil. Vastupidi, ma olen juurde ostnud. Nimelt Balti börsil ostsin märtsikuus Novaturas AB ja AB Siauliu Bankas juurde ja USA’st noppisin juurde Buffeti Berkshire’t ja minu lemmikut dividendimaksjat Altriat. Dividende/intresse sain Tallinna sadamalt, Altrialt, Planet42’lt, Iutecreditilt, NextEra Energylt, Applelt. Inflatsioonilise keskkonna tõttu suure tõenäosusega müün oma võlakirjad maha, kuna nende reaaltootlus on väga väike(tänu inflatsioonile) ning üritan pilgu pöörata rohkem võib-olla kinnisvarafondide poole.

Allikas: LHV & Bloomberg

Natuke murelikuks teevad sellised pildid, arvestades, et kuidagi peab selle õhu millalgi välja ka laskma..

Allikas: https://www.yardeni.com/pub/peacockfedecbassets.pdf

Krüptoportfelli suurendasin nendel kuudel ETHi ja BTC näol. Avastasin ka enda jaoks sellise teenuse nagu yearn.finance, kus on võimalus oma krüptoportfelli passiivset tulu teenima panna. See on põhimõtteliselt üks DeFi platvorm ehk detsentraliseeritud finantsplatvorm, kus on võimalik raha laenata teistele ilma, et inimkäsi mängu tuleks. Seal on erinevaid strateegiaid ja varahoidlad, mis pakuvad erinevaid aastasi tootlusi.

Ning siia otsa ka koguportfell

Mintoses hoian samat strateegiat – 30 päevased väikesed laenud teenivad intressi. Vajadusel saan peatada ning raha välja kanda. 

Omarahast olen viimasel ajal raha välja võtnud ning suunanud seda atraktiivsematesse varaklassidesse. Omaraha portfellist olen tänaseks ligi 79% suutnud välja kanda.

Jäta kommentaar

Sinu e-maili ei avaldata. Nõutud väljad on märgitud *